Svět bez digitálních technologií si nedovedeme představit. Jsou nepostradatelné, formují to, jak spolu komunikujeme, jak se učíme, pracujeme nebo přijímáme informace. A mohou mít i výrazný pozitivní dopad – dávají do rukou nové nástroje těm, kteří pečují o nejzranitelnější z nás, pomáhají ochráncům přírody, ulehčují život lidem se speciálními potřebami a otevírají budoucnost plnou možností pro nastupující generace.  

Je na nás, abychom moc technologií použili pro dobrou věc, aby se díky nám všechny tyto změny staly realitou. Proto je velmi důležité se bavit o tom, co nám mohou přinášet a jak mění tento svět. Je potřeba se o těchto trendech mluvit, setkávat se a sdílet své zkušenosti, tak aby se potenciál technologií doopravdy uplatnil. 

Jako poděkování, že jste toho všeho součástí, bychom vás rádi pozvali na náš první Tech4Good MeetUp, který bude prostorem pro setkání a seznámení těch, kteří se zasazují o používání technologií pro dobrou věc.  

Akce Tech4Good MeetUp již proběhla, děkujeme všem za vaši účast! Pokud vás naše projekty zajímají a rádi byste se s námi spojili, podívejte se na tuto stránku.

VIDEA Z AKCE

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Čeká na vás spousta zábavy, networking se zajímavými lidmi z velkých firem a neziskového sektoru, soutěž a budete mít možnost představit svoji společnost, projekt nebo organizaci.  

Program: 

 • 17:00 Uvítání od Sdružení VIA: Předseda správní rady Jan Gregor a ředitelka Sdružení VIA Radka Bystřická
 • 17:20 Key Note Speech: Building a Stronger, More Resilient Civil Society. Ken Tsunoda, Vice President of Development, TechSoup Global
 • 17:45 Pozvání na stánky: platforma Airmeet umožňuje vytvoření stánků, podobně jako je známe z offline konferencí a veletrhů. V průběhu události je možné mezi nimi procházet, prohlížet si vystavené materiály a mluvit s lidmi, kteří jsou na nich přítomní. V této část programu se dozvíte, jaké stánky jsou pro vás nachystané.
 • 18:00 Speed date networking: Rychlé a zábavné seznámení s ostatními účastníky akce.
 • 18:15 Čas na prohlídku stánků a bingo: V této fázi budete mít prostor pro návštěvu stánků. Zároveň můžete hrát stánkové bingo: Pokud projdete všechny 3 přidělené náhodně vybrané stánky, pošleme vám cenu v podobě praktického dárku.
 • 19:00 – 19:30 Zábava:
  • Jóga k počítači: Účinné protažení pro všechny, kteří tráví celé dny před monitorem, od naší administrátorky programu TechSoup a jógové nadšenkyně Andrey Papouškové. Andrea vám ukáže praktické cviky, které se dají provádět na kancelářské židli i vestoje a budete si moct uvolnit i od práce s myší zatuhlé zápěstí. Nezapomene ani na oční jógu, protože právě oči při práci u pc velmi trpí. A na závěr se s vámi podělí o tipy pro udržení motivace pro cvičení, načne téma mindfullness a doporučí nejlepší aplikace pro cvičení.
  • Livecoding: Programování, hudba a živé vystoupení – to vše v jednom je livecoding. Podívejte se, jak se dá hudba za pochodu programovat, zaposlouchejte se a naučte se základní principy. Datový expert a amatérský muzikolog Jindřich Mynarz vás provede tvorbou open-source hudby pomocí programu Sonic Pi.
  • Tech quizz: Zapojte se to tech kvízu a ukažte své znalosti z různých technologických oborů, historie technologických vynálezů a využívání technologií pro dobrou věc. Každý hraje sám za sebe a ty nejlepší čeká odměna!
  • Virtuální prohlídka Prahou: Naše stověžatá matička je krásná a má také spoustu technických památek. V naší prohlídce se podíváme na to, jak a čím se v Praze komunikovalo, jak se Pražané snažili propojovat oba pražské břehy a jak a kde fungoval „networking“ v dobách dávno minulých.

VIRTUÁLNÍ STÁNKY

Podívejte se na to, co dělají různé firmy a organizace na poli technologií pro dobrou věc, jak chápou filantropii a své zapojení, co pro ně znamená digitalizace. Na stáncích si můžete popovídat se zástupci těchto firem a organizací a třeba se inspirovat k vlastnímu projektu nebo zapojení do již existujících projektů.

Můžete se těšit na stánky těchto projektů, firem a organizací:

Akademie mediální gramotnosti

Projekt Sdružení VIA Akademie mediální gramotnosti učí prospěšné projekty vyznat se v informačním chaosu a bojovat proti dezinformacím. Pojďte si s námi povídat o tom, jak fake news čelit a jak o tomto tématu vzdělávat děti, seniory nebo třeba lidi se speciálními potřebami. 

CRM pro neziskovky

Pomáháme neziskovkám růst na platformě Salesforce. Nabízíme implementaci a rozvoj systému na míru, dále podporu, konzultace a školení. Jsme odborníci na technologie nejen v oblasti fundraisingu.

Digikoalice + Národní pedagogický institut

DigiKoalice propojuje svět středních a základních škol v digitálním vzdělávání s IT, neziskovým sektorem a státem. Přijďte se seznámit s příležitostí, jak se do společné platformy NPI ČR a MŠMT zapojit (zapojení aktérů do DigiKoalice je zdarma), jak předávat informace o dění v digitálním vzdělávání do škol i zřizovatelům škol. Také se dozvíte, jak dopadl DigiEduHack, do kterého se příští rok s DigiKoalicí můžete také zapojit. Přijďte se také doptat na novinky v digitálním vzdělávání a na obsah RVP pro školy v nové informatice.

DigiSkills

Pojďte se s námi pobavit o tom, jak nasednout na vlnu technologické transformace a zefektivnit práci v týmu pomocí digitálních nástrojů. Jsme Digiskills a měníme digitální mindset firem i jednotlivců. 

Frank Bold

Hledáme cesty, jak využít technologie a design ke zlepšení přístup k právu a spravedlnosti. 

GUG.cz

Od roku 2007 vzděláváme Česko a Slovensko v dovednostech budoucnosti. Jsme komunita dobrovolníků, kteří věnují svůj volný čas vzdělávání ostatních a rozvíjí tak sami sebe.  

Spolupracujeme se společností Google, stáli jsme u zrodu řady Google komunitních programů, které dnes fungují globálně.  Máme v řadách zkušené podnikatele/ky učitele/ky, vývojář/ky a obyčejně neobyčejné uživatele/ky technologií.  

Meet and Code

Mezinárodní projekt Meet and Cod, který v ČR spravuje Sdružení VIA, podporuje neziskové organizace, které ukazují dětem možnosti programování. O tom, jakým způsobem je možné kreativně učit informatiku nebo o tom, co děti potřebují znát pro své uplatnění v budoucnu, budeme diskutovat na tomto stánku.   

MeetCloud

MeetCloud pomáhá s nasazením, správou a školením Google Workspace a Microsoft 365. Specializujeme se na neziskový sektor. Umíme pomoci i školám, jednotlivcům a malým firmám s procesem digitalizace a přesunem do cloudu. 

Microsoft Česká republika

Misí Microsoftu je umožnit každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více. Věříme, že odpovědnost začíná vytvořením příležitostí pro všechny. Neziskovým organizacím poskytujeme relevantní, inovativní a dostupná cloudová řešení tak, aby mohly co nejlépe zvládat to, čemu se věnují. 

Nadace Vodafone Česká republika

Už 15 let pomáháme zlepšovat svět pomocí moderních technologií. Připojte se. 

Sloneek

Sloneek je v jádru česko-slovenský produkt, který zjednodušuje personální agendu firem digitalizací různých procesů. Tím šetří čas strávený správou a výrazně zefektivňuje pracovní postupy. Můžete tak využít potenciál svých zaměstnanců pro smysluplnou práci. 

TechSoup

TechSoup je mezinárodní projekt, který v ČR Sdružení VIA, a který dává neziskovým organizacím do rukou nezbytné technologie a učí je s nimi efektivně zacházet. Pojďme si spolu povídat o tom, jaké jsou technologické potřeby českého nezisku a jak je možné organizacím jejich práci usnadnit! 

Um sem um tam

Projekt Sdružení VIA Um sem um tam propojuje neziskové organizace a experty-dobrovolníky a učí českou veřejnost, že dobrovolnictví nemusí být jen o manuální práci. Pojďme se spolu bavit o výhodách, úskalích a budoucnosti expertního dobrovolnictví v ČR! 

S KÝM SE NA AKCI POTKÁM

Na akci se potkáte se zástupci velkých i malých firem, zavedených značek i startupů, organizací a s lidmi, které zajímá téma technologií pro dobrou věc – ať už na tomto poli něco dělají, chystají se dělat, nebo se chtějí třeba inspirovat. Přesný seznam hostů bude oznámen a průběžně aktualizován.

Chtěli byste na náš meetup virtuálně přijít i se svými kolegy nebo víte o někom, koho by akce také zajímala? Moc rádi je přivítáme. Jednoduše jim přepošlete tuto stránku s pozvánkou, po vyplnění dotazníku níže se budou moct také připojit. Ale pozor – kapacita akce je omezena, proto s přihlašováním neváhejte.

Účast na akci je zdarma.

Seznam firem a organizací, které se akce zúčastní (bude průběžně aktualizován):

KONTAKT

Pro případné dotazy nebo další informace se na nás obraťte na:

Moc se těšíme na setkání!

Váš tým Sdružení VIA