Štve tě, jak dezinformace ovlivňují dění v České republice? Chceš přiložit ruku k dílu a něco s tím udělat? Zajímá tě oblast technologií pro dobrou věc?

Tak pojď k nám a zapoj se jako koordinátor*ka do našich projektů!

Potřebujeme někoho, kdo by si vzal na starosti zajištění chodu projektů a koordinaci týmů projektu (cca 4-5 lidí – odborní garanti a garantky, komunikační manažerka, administrátorka projektu, ředitelka organizace). Aktuálně se jedná o projekt probíhající druhé Akademie mediální gramotnosti (konec v říjnu 2023) a nově se rozbíhající Fighting Disinformation Accelerator (konec v říjnu 2024). Minimálně do října 2023 se jedná o práci na plný úvazek (souběh 2 projektů), poté na poloviční úvazek (1 projekt). Zároveň však pracujeme na možnostech pro pokračování i poté nebo je možné zapojit se do jiných projektů naší organizace.

• Máš alespoň základní orientaci v problematice dezinformací a mediální gramotnosti a/nebo v oblasti vzdělávání dospělých,
  • máš zkušenosti s řízením nebo koordinací projektů či programů,
  • máš zkušenosti s organizováním akcí, ideálně vzdělávacích nebo networkingových,
  • umíš dobře anglicky, psanou i mluvenou formou (minimálně úroveň B2) – v projektech spolupracujeme se zahraničními partnery,
  • umíš udělat rozpočet akce či projektu a zajistit si prostory, catering a další služby,
  • máš smysl pro pořádek a umíš si udělat časový plán a pak ho i dodržet.

Co přesně budeš dělat?

• Zajišťovat běh nového akceleračního programu pro neziskové organizace,
  • připravovat výběrové řízení do nového akceleračního programu pro neziskové organizace,
  • zajišťovat experty/mentory/lektory do nového akceleračního programu pro neziskové organizace,
  • dokončovat již běžící akcelerační program pro učitele a neformální vzdělavatele,
  • koordinovat komunikaci účastníků programů s experty/mentory/lektory,
  • zajišťovat chod webových stránek akademiemedialnigramotnosti.cz ve spolupráci s komunikační manažerkou,
  • koordinovat průzkum potřeb pro neformální vzdělavatele mládeže v oblasti mediální gramotnosti,
  • koordinovat tvorbu metodické příručky pro výuku mediální gramotnosti,
  • zajišťovat reporting a administraci projektových grantů ve spolupráci s ředitelkou organizace,
  • komunikovat s partnery projektu (Norsko, Polsko a další),
  • ve spolupráci s komunikační manažerkou řešit propagaci projektů.

Naším úkolem je vzdělávat pracovníky s mládeží a neziskové organizace a poskytnout jim vědomosti, nástroje a informace v oblasti mediální gramotnosti a boje s dezinformacemi. Navazujeme na zkušenosti z předchozího ročníku Akademie mediální gramotnosti, který probíhal v letech 2020 a 2021. Budeš spolupracovat s etablovanými odborníky a odbornicemi na téma dezinformací, mediální gramotnosti a komunikace z Česka i zahraničí, a budeš tak mít možnost se v těchto tématech rozvíjet a získat komplexní pohled na tuto problematiku.

• Práce na hlavní pracovní poměr (zaměstnanecký),
  • nástup možný březen – duben 2023,
  • práce na celý úvazek (minimálně do října 2023),
  • nástupní plat 35 000 Kč hrubého,
  • pracujeme částečně z kanceláře, částečně z domu (home office),
  • zázemí v kanceláři v Impact Hub v Praze na Smíchově,
  • pracovní notebook,
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny sick day,
  • příspěvek na stravné v podobě paušálu (65 Kč/den),
  • pracovní doba povinná od 9:30 do 15:00, zbytek pracovní doby je flexibilní.

Ozvi se, i když nesplňuješ všechna kritéria, ale naše projekty a organizace se ti líbí. Napiš nám svoji motivaci a popiš relevantní zkušenosti.

Přihlas se do 20. února přes tento formulář. S kandidáty a kandidátkami budeme hovořit postupně, když najdeme někoho vhodného, uzavřeme výběrové řízení dříve. Takže neváhej a rovnou piš!

Co je Akademie mediální gramotnosti?

V neskutečné smršti informací, sdělení, hoaxů, pravdivých i nepravdivých zpráv, které se na nás valí v digitálním prostoru, není jednoduché se zorientovat. Na to reaguje vzdělávací program Akademie mediální gramotnosti. Poskytuje vzdělávání, podporu a materiály jak neziskovým organizacím, které jsou samy obětí fake news, tak lektorům, školitelům a dalším, kteří chtějí svoje znalosti předávat dál. V neposlední řadě chceme také propojit ty, kteří se tématem dezinformací zabývají, aby se od sebe mohli navzájem učit a inspirovat.

Co je Sdružení VIA?

Sdružení VIA, z.ú. je malá nezisková organizace s velkými projekty. Vedle projektu Akademie mediální gramotnosti zajišťujeme také technologický program TechSoup (www.techsoup.cz), provozujeme expertní dobrovolnický program Um sem um tam (www.umsemumtam.cz), děláme grantový vzdělávací projekt Meet and Code v ČR (https://meet-and-code.com/cz/cs/) nebo pořádáme různé hackathony, akcelerátory a workshopy na různá technologická témata.

Propojujeme svět technologií se světem společensky prospěšných činností, protože věříme, že správné a smysluplné využívání technologií může pomoci efektivnějšímu fungování organizací a šetření (nejen) jejich zdrojů.

www.sdruzenivia.cz