Naše organizace se podílí na sběru počítačů a telefonů pro uprchlíky a uprchlice z Ukrajiny a pro organizace, které jim pomáhají. Funkční telefony a počítače jsou důležité pro to, aby mohli v nové zemi fungovat – aby si našli práci, aby se děti mohli zapojit do školní výuky, a aby zůstali v kontaktu se svými blízkými.

My máme na starosti spolupráci s firemními dárci a veškerou administrativu kolem náběru zařízení. Na této iniciativě se přitom podílíme bez nároku na odměnu. Nyní máme za sebou 4 měsíce sbírky a hledáme výpomoc – stážistu či stážistku – která nám pomůže s kontrolou administrativy sbírky, například:

  • zkontrolovat stav všech dárcovských smluv, a zda byla předána všechna domluvená zařízení,
  • připravit podklady pro účetnictví a audit (seznam dárců, seznamy zařízení, seznamy příjemců zařízení),
  • vyjednat případné nesrovnalosti s partnery projektu a doplnit evidenci zařízení.

Odhadujeme, že se jedná o cca 40h práce, kterou lze rozložit dle tvých časových možností. Budeme moc rádi, když se s námi zapojíš do této iniciativy! 

Co se u nás naučíš?

  • Zasvětíme tě do toho, jak fungují podpůrné programy pro neziskovky, jaké jsou jejich specifika. Máme největší klientskou neziskovou databázi v ČR a máme zmapované jejich potřeby a fungování.
  • Podíváš se na to, jak funguje komplexní “dodavatelský řetězec” – do sbírky je zapojeno několik partnerů a celý logistický proces je na neziskový sektor unikátní.
  • Ukážeme ti, jak se v malém týmu o 6 lidech dají dělat programy pro tisíce neziskovek a desítky partnerů – uvidíš, jaké používáme technologie, jak se dá využít automatizace a jak nastavit interní komunikaci.

Jedná se o neplacenou stáž/výpomoc. Pokud potřebuješ vystavíme ti potvrzení pro školu nebo jiný subjekt, že jsi se stáže zúčastnil/a. Pokud nás to bude spolu bavit, můžeme v budoucnu hledat další příležitosti pro spolupráci.

Kdy? Ideálně v druhé půlce srpna, ale je možnost se domluvit i jinak.

Zaujali jsme tě? Napiš či zavolej!

Radka Bystřická
telefon: 721 360 547
e-mail: radka.bystricka@sdruzenivia.cz

Co je Sdružení VIA?

Sdružení VIA se věnuje technologiím pro dobrou věc. Věříme totiž, že správné používání technologií prospívá občanské společnosti a umožňuje jí snáze dosáhnout jejích cílů. V mezinárodním programu TechSoup pomáháme neziskovým organizacím a knihovnám rozvíjet jejich technologické kapacity, tak aby měly vše potřebné ke svojí práci a mohly se naplno a efektivně věnovat tomu, v čem jsou dobré. Dále provozujeme portál Um sem um tam, který slouží k propojování expertních dobrovolníků a neziskových organizací. 

Kromě těchto programů máme řadu dalších zajímavých projektů: například Meet and Code, které umožňuje dětem z celé ČR poznat základy programování, nebo Akademii mediální gramotnosti zaměřující se na školení pro profesionály ve vzdělávání v oblasti médií a šíření informací i dezinformací. Jednou za čas pracujeme i na tzv. AI projektech, které mají za úkol podpořit využívání umělé inteligence pro obecně prospěšné úkoly. Takto jsme podpořili rozvoj aplikace CashReader, která umožňuje nevidomým lidem rozpoznávat bankovky.  www.sdruzenivia.cz