Štve tě, jak dezinformace ovlivňují dění v České republice? Chceš přiložit ruku k dílu a něco s tím udělat? Zajímá tě oblast technologií pro dobrou věc?

Tak pojď k nám a zapoj se do projektu Akademie mediální gramotnosti jako koordinátor/ka!

Pro tento projekt potřebujeme někoho, kdo by si vzal na starosti zajištění chodu projektu a koordinaci s týmem (cca 4-5 lidí – odborní garanti a garantky, komunikační manažerka, administrátorka projektu, ředitelka organizace). Hledáme člověka na půl úvazku, aktuální projekt bude běžet od března 2022 do srpna 2023, ale zároveň pracujeme na možnostech pro pokračování i poté nebo je možné zapojit se do jiných projektů naší organizace.

Co od tebe očekáváme?

  • máš alespoň základní orientaci v problematice dezinformací a mediální gramotnosti,
  • máš zkušenosti s řízením nebo koordinací projektů či programů,
  • máš zkušenosti s organizováním akcí, ideálně vzdělávacích nebo networkingových,
  • umíš dobře anglicky, psanou i mluvenou formou (minimálně úroveň B2) – v projektu spolupracujeme se zahraničním partnerem,
  • umíš udělat rozpočet akce či projektu a zajistit si prostory, catering a další služby,
  • máš smysl pro pořádek a umíš si udělat časový plán a pak ho i dodržet.

Co přesně budeš dělat?

  • zajišťovat běh série workshopů na téma mediální gramotnosti a boje s dezinformacemi od výběrového řízení na účastníky, přes zajištění lektorů, offline a online školení, po koordinaci konzultací od expertů pro účastníky,
  • udržovat v chodu a aktuální webové stránky akademiemedialnigramotnosti.cz ve spolupráci s komunikační manažerkou,
  • koordinovat průzkum o potřebách pro učitele a pracovníky s mládeží k tématu mediální gramotnosti,
  • koordinovat a podílet se na tvorbě metodické příručky pro výuku mediální gramotnosti,
  • zajišťovat reporting a administraci projektového grantu (Norské fondy),
  • komunikovat s norským partnerem projektu.

Naším úkolem je vzdělávat učitele, učitelky, lektory, lektorky a další pracovníky s mládeží a poskytnout jim vědomosti, nástroje a informace, které využijí při své vlastní práci s dětmi a mládeží. Můžeme tak pozitivně ovlivnit stovky dětí a zlepšit celkovou úroveň mediální a informační gramotnosti v této republice.

V tomto projektu navazujeme na zkušenosti s předchozího ročníku Akademie mediální gramotnosti, který probíhal v letech 2020 a 2021. Budeš spolupracovat s etablovanými odborníky a odbornicemi na téma dezinformací, mediální gramotnosti a komunikace, budeš tak mít možnost se v těchto tématech rozvíjet a získat komplexní pohled na tuto problematiku. Projekt má navíc mezinárodní přesah a zahrnuje výměnu zkušeností mezi odborníky z Norska a Česka.

Jedná se o práci na poloviční úvazek. Bude ti k dispozici místo u nás v kanceláři v Praze Dejvicích s veškerým vybavením, zároveň možnost pracovat z home office. Odměna 16 000 Kč (brutto) na zaměstnanecký úvazek nebo 250 Kč/h na IČO. Nástup možný od března, dubna nebo května.

Zaměstnanecké benefity: příspěvek na stravování (paušálem k výplatě), 5 týdnů dovolené, 3 sick days.

Ozvi se, i když nesplňuješ všechna kritéria, ale projekt a naše organizace se ti líbí. Napiš nám svoji motivaci a popiš relevantní zkušenosti.

Motivaci a životopis pošli do 20. února na adresu: radka.bystricka@sdruzenivia.cz

Více info na témže e-mailu nebo telefonu +420 721 360 547.

Co je Akademie mediální gramotnosti?

V neskutečné smršti informací, sdělení, hoaxů, pravdivých i nepravdivých zpráv, které se na nás valí v digitálním prostoru, není jednoduché se zorientovat. Na to reaguje vzdělávací program Akademie mediální gramotnosti. Poskytuje vzdělávání, podporu a materiály jak neziskovým organizacím, které jsou samy obětí fake news, tak lektorům, školitelům a dalším, kteří chtějí svoje znalosti předávat dál. V neposlední řadě chceme také propojit ty, kteří se tématem dezinformací zabývají, aby se od sebe mohli navzájem učit a inspirovat. 

http://akademiemedialnigramotnosti.cz/

Co je Sdružení VIA?

Sdružení VIA, z.ú. je malá nezisková organizace s velkými projekty. Vedle projektu Akademie mediální gramotnosti zajišťujeme také technologický program TechSoup (www.techsoup.cz), provozujeme expertní dobrovolnický program Um sem um tam (www.umsemumtam.cz), děláme grantový vzdělávací projekt Meet and Code v ČR (https://meet-and-code.com/cz/cs/) nebo pořádáme různé hackathony, akcelerátory a workshopy na různá technologická témata.

Propojujeme svět technologií se světem společensky prospěšných činností, protože věříme, že správné a smysluplné využívání technologií může pomoci efektivnějšímu fungování organizací a šetření (nejen) jejich zdrojů.

www.sdruzenivia.cz